V Litoměřicích přísahalo 400 nových vojáků

Prezident Václav Havel se v Litoměřicích zúčastnil tradiční vojenské přísahy. Více než 400 nových vojáků litoměřické a žatecké posádky při ní slíbilo věrnost České republice. Prezident vojáky pozdravil a poblahopřál jim ke složení přísahy. Po slavnostním pochodu přes historické Mírové náměstí odjeli vojáci do kasáren, kde odevzdají zbraně a rozjedou se se svými nejbližšími na pár dní domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci | Foto: Armáda ČR

400 nových vojáků dnes slíbilo v Litoměřicích věrnost republice. Prezident Václav Havel, který se slavnostní vojenské přísahy také účastnil, nováčky dvou severočeských posádek potom pozdravil a pogratuloval jim. K slavnostnímu aktu na Mírovém náměstí nastoupilo před zraky několika set lidí více než 400 příslušníků litoměřických útvarů ženijního vojska a územní obrany a protiletadlového vojska ze Žatce. Ti pak před prezidentskou zástavou složili slib věrnosti, Prvním gratulantem byl prezident Václav Havel. "Ke složení vojenské přísahy vám blahopřeji." "Sloužíme vlasti!"

Náměstek ministra obrany Jaroslav Škopek pak v projevu mimojiné připomněl historické tradice armády, působení našich vojáků v zahraničních misích i přípravu armády k zásadní reformě, jejímž výsledkem bude malá, ale plně profesionální moderní výkonná armáda. "Jste s velkou pravděpodobností jedním z několika posledních ročníků základní vojenské služby." Nováčky, kteří absolvovali čtyřtýdenní základní výcvik, čeká o víkendu první volno, které většina z nich tráví se svými blízkými.

Markéta Kaclová, Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme