V Mladé Boleslavi vybuchl plyn

Bez vážnějších zranění se obešel výbuch plynu ve čtyřpatrovém domě v Mladé Boleslavi. Jeden byt je zdemolovaný úplně, druhý exploze poškodila částečně. Hasiči museli evakuovat šest lidí včetně jednoho dítěte. Jeden z obyvatel utrpěl lehké zranění poté, co se pořezal o vysypané sklo. Příčiny výbuchu se vyšetřují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bytový komplex | Foto: Jan Rosenauer

Příčiny výbuchu plynu se nyní vyšetřují - Radiožurnálu to potvrdil ředitel územního odboru hasičů v Mladé Boleslavi Petr Vonášek. "Jeden byt je prakticky zdemolován úplně, jeden je zasažen částečně. Naši příslušníci samozřejmě prověřili, jestli nedošlo ještě k nějakým ložiskům požáru, to jsme vyloučili. Bylo evakuováno 6 osob, z toho jedno malé dítě a došlo k jednomu velmi lehkému zranění. Jeden občan se tam pořezal trošku o sklo. "

Dům by měl být obyvatelný i nadále. "Statik celou budovu prohlédl a vyloučil její havarijní stav. To znamená, že staticky ta budova narušena není. Osobně se domnívám, že značná část domu bude daná do normálního stavu v průběhu dneška. To jedno patro, které je zasaženo více, to odhaduju na dny."

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme