V. Mlynář: Nebudu ve vládě závislé na KSČM

Unie svobody - DEU se při zítřejším hlasování o nedůvěře vládě nepřipojí k ODS, která hlasování vyvolala. Ministr informatiky, unionista Vladimír Mlynář, ale zároveň tvrdí, že ve vládě, jejíž existenci by umožnili komunisté, nezůstane.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mlynář | Foto: Ministerstvo informatiky

"Já osobně jsem se stal členem vlády, která vznikla na základě 101 hlasů nekomunistických, a já nebudu členem vlády, která by byla rukojmím komunistické strany. To znamená, že musím za sebe jasně říci, že v případě, že by vláda zítra přežila svou existenci jeb díky tomu, že KSČM jí buď vysloví přímo důvěru, nebo umožní její další existenci tím, že opustí sál, to je pro mne nepřijatelné a v takovém případě podám demisi," řekl Radiožurnálu ministr.

O setrvání nejmenší vládní strany v Grossově vládě rozhodne zítra republikový výbor a poslanecký klub Unie svobody-DEU. Strana by podle Vldimíra Mlynáře měla svou činnost ukončit: "Mým názorem je, že Unie svobody už není schopna získat dostatečnou voličskou podporu. A že by nejracionálnějším řešením bylo nějaké důstojné ukončení činnosti, například k datu příštích voleb. Ale to je věc, kterou musí demokraticky rozhodnout členové Unie svobody," připomněl Vladimír Mlynář.

Komunisté se zřejmě při zítřejším hlasování o nedůvěře vládě zdrží hlasování. Výkonný výbor KSČM podle neoficiálních informací doporučil poslaneckému klubu strany, aby se při rozhodování o vyslovení nedůvěry vládě zdrželi. O tomto doporučení bude ještě jednat komunistický poslanecký klub, který by se měl definitivně rozhodnout, jak se zítra zachová.

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme