V Mlýnci na Tachovsku se chystá "ParoubTek"

V Mlýnci na Tachovsku se o víkendu chystá protestní technoparty s názvem ParoubTek. Účastníci tak chtějí vyjádřit nesouhlas se zásahem policie na stejném místě v červenci. Akce začne v pátek, skončit by měla v neděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie na louce, kde se koná technoparty

Policie na louce, kde se koná technoparty | Foto: Štěpán Kotrba

Oznámení o hudební akci obdržel starosta Přimdy Ján Sopko dopoledne mailem. Z dopisu vyplývá, že jde o protestní happening. "S tím, že nám ti pořadatelé oznamují, že se pokusí zachovat všechny povinnosti, které musejí být splněny." Podle starosty oznámení nesplňuje řadu formálních podmínek.

Organizátoři tvrdí, že stejně jako v případě konání technoparty CzechTek 2005 si s předstihem zamluvili pronájem pozemků firmy Italinvest, souhlas majitele pozemků s konáním hudebního festivalu i přítomností účastníků na jeho pozemcích.

Majitel pozemků Constantin Plesky ale tvrdí, že zatím nemá s technaři nic podepsaného. Proti akci však žádné námitky nemá.

O konání údajné technoparty už policie ví - potvrdila Českému rozhlasu policejní mluvčí Jolana Číhová. "Máme prvotní informace a v současné době se vyhodnocují. Policie má k dispozici i letáček, který o protestním hudebním festivalu informuje."

Podle mluvčí policejního prezidia Blanky Kosinové policie proti akci nic nemá, pokud bude v souladu se zákonem.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme