V Modřanech se srazilo několik tramvají

V Modřanské ulici v Praze 4 se před půl osmou srazilo pět tramvají. Podle posledních informací jsou těžce zraněni čtyři lidé, včetně řidiče tramvaje. Jeden z cestujících bojuje o život potvrdil ředitel pražské záchranky Jaroslav Valášek. Asi čtyřicetiletý muž leží se závažným poraněním mozku ve Vinohradské nemocnici. Hasiči museli ze zkroucených tramvají vyřezávat a vystřihávat několik lidí. Tramvaje musel od sebe odtrhnout jeřáb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka tramvají | Foto: Česká televize

K neštěstí došlo poté, co za mostem zastavila jedna tramvajová souprava kvůli technické poruše. "Zůstaly za ní stát tři vozy a po nějaké prodlevě přijela tramvaj č. 17, která do nich narazila", uvedl ředitel Elektrických drah pražského Dopravního podniku Milan Pokorný.

První vůz poslední tramvaje se po nárazu "vpresoval" do vozu stojícího před ním, uvnitř byly vyvrácené sedačky plné střepů. Cáry rozervané tramvaje visely ve vzduchu, popisuje situaci na místě reportér Radiožurnálu Patrik Kaizr. Podle svědků řidič sedmnáctky vůbec nebrzdil.

"Byli tam zranění, byli tam nějaký pořezaný lidi a hlavně lidi byli v šoku, takže volal jsem v 7:21 na linku 155 a bylo mi řečeno, že už sem jedou," říká jeden ze svědků nehody. Jeden z cestujících bojuje o život potvrdil ředitel pražské záchranky Jaroslav Valášek. Asi čtyřicetiletý muž leží se závažným poraněním mozku ve Vinohradské nemocnici. Hasiči museli ze zkroucených tramvají vyřezávat a vystřihávat několik lidí.

Kolem deváté hodiny začali technici dopravního podniku odklízet trosky. Náhradní dopravu na místě zajišťují autobusy. "V oblasti nádraží Braník - sídliště Modřany jezdí 16 náhradních autobusů," sdělila Českému rozhlasu mluvčí DP Zuzana Knoblochová.

Nehodu vyšetřují policisté a je podle nich zatím předčasné mluvit o tom, co nehodu zavinilo. Předpokládají ale, že šlo buď o lidskou chybu nebo technické selhání. Zatím si to netroufá odhadnout ani ředitel Elektrických drah pražského dopravného podniku Milan Pokorný. "Příčiny mohou být opravdu nejrůznější od jednoduše selhání až po eventuelně technickou závadu, která může být uplatňována, ale na tohle rozsouzení příčiny je třeba udělat technický posudek a to není v tenhle moment dost dobře možné."

Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Marika Táborská, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme