V Mohelnici na Šumpersku je po havárii autobusu 19 zraněných

Autobus s polskými turisty havaroval ráno v Mohelnici na Šumpersku. Při nehodě se zranilo 19 lidí. Nikdo z nich není v ohrožení života, 15 z nich má jen lehké zranění. U nehody zasahoval kromě sanitních vozů také vrtulník. Zraněné záchranáři rozvezli do nemocnic v Olomouci, Šumperku a Šternberku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

havarovaný autobus | Zdroj: ČTK

"Máme devatenáct zraněných, z toho čtyři těžce. Nicméně nikdo není ohrožený na životě. Zbylí jsou lehce zranění, spíše pořezaní nebo mají pohmožděný svalový aparát. Ani zlomeniny se moc nevyskytovaly. Pacienti byli rovnoměrně rozmístněni do nemocnice v Šumperku, šest pacientů, šest do Šternberku a šest do Olomouce," upřesnil šéf olomoucké záchranné služby Milan Brázdil.

Policie událost vyšetřuje. Nehodu s největší pravděpodobností zavinil řidič, když vjel do podjezdu pod železniční tratí, který je nižší než výška autobusu. Autobus se podle Milana Brázdila vracel z Chorvatska, kde byli polští turisté na dovolené.

Radim Schwáb, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme