V Moravském krasu jsou uvěznění čtyři jeskyňáři

Hasičům a záchranářům se daří postupně snižovat hladinu rozvodněné říčky, která uvěznila čtyři speleology v jeskyni Nová Rasovna v Moravském Krasu. Pomoc přivolali jejich kolegové, kteří zůstali na povrchu, aby tým v podzemí jistili. Průtok vody je ale potřeba snížit ještě více, aby se uvolnil sifón, který je jedinou známou cestou na povrch. Od večera se hasiči snaží vodu odčerpat, ale práce zřejmě potrvají až do dopoledních hodin. Na místě je kromě 35 hasičů i 12 členů Speleologické záchranné služby a potápěč, který se však kvůli silnému proudu do jeskyně nedostal.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chýnovská jeskyně

Chýnovská jeskyně

Jak Českému rozhlasu řekl operační důstojník hasičů z Blanska, jeskyňáři se vypravili na třídenní expedici, nehrozí tedy, že by jim došly zásoby jídla a pitné vody. Všechno s sebou mají. "Ráno v 5:45 jsme začali odčerpávat vodu, aby se snížila hladina, ale zatím se to nedaří, protože přítok je velmi silný. Hledá se další varianta, jak dál pokračovat. Spojení se zachraňovanými není, údajně jsou hluboko v podzemí a údajně ani neví, že mají uzavřenou cestu k návratu."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme