V Moravskoslezském kraji platí smogová situace. Vysoká koncentrace je na víc než polovině stanic

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil v celém Moravskoslezském kraji smogovou situaci. Vysoká koncentrace polétavého prachu je tam na více než polovině stanic. Meteorologové na sociální síti X ráno uvedli, že situace je v posledních hodinách špatná zejména Ostravsku a Karvinsku.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

smogová situace

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil v celém Moravskoslezském kraji smogovou situaci (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Alespoň na polovině stanic reprezentativních pro toto území překročil 12hodinový klouzavý průměr koncentrací suspendovaných částic PM10 informativní prahovou hodnotu (IPH) 100 mikrogramů na metr krychlový a ve výhledu 24 hodin není předpokládán jeho pokles pod IPH,“ uvedli meteorologové.

Ovzduší se v okolí huti Liberty zlepšilo. ‚Člověk může ven a vidí oblohu,‘ pochvalují si místní

Číst článek

Smogová situace je vyhlášena do odvolání. Už v úterý večer vyhlásili meteorologové smogovou situaci na Třinecku.

Lidé v regionu by se měli zdržet fyzické zátěže. Platí to zejména pro lidi s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starší lidi a malé děti. Meteorologové také doporučují maximálně omezit využívání dopravních prostředků se spalovacím motorem a přednostně jezdit veřejnou dopravou.

„Přispějete tak ke zlepšení momentální špatné kvality ovzduší, neboť emise ze spalovacích motorů se významně podílejí na zvýšených koncentracích suspendovaných částic PM10 a oxidu dusičitého,“ uvedli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme