V moravských zastupitelstvech vítězí většinou čtyřkoalice

Nejvíce křesel v zastupitelstvu Brněnského kraje získala ve včerejších volbách čtyřkoalice před KSČM a ODS. Čtyřkoalice vyhrála i ve Zlínském, Jihlavském a Olomouckém kraji. Naopak na Ostravsku zvítězila ODS a čtyřkoalice je až třetí. Výsledky zveřejnil Český statistický úřad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pětašedesátičlenném brněnském zastupitelstvu má čtyřkoalice 23 mandátů, KSČM získá 15 křesel a ODS 13 míst. V zastupitelstvu bude také devět sociálních demokratů a pět zástupců hnutí Nestraníci pro Moravu.

Nejvíce křesel v zastupitelstvu Olomouckého kraje získala čtyřkoalice před KSČM, ODS a ČSSD. V pětapadesátičlenném zastupitelstvu Olomouckého kraje má čtyřkoalice 15 mandátů, KSČM obsadí 13 křesel a ODS 12. V zastupitelstvu bude působit také deset zástupců ČSSD a pět představitelů politického hnutí Nezávislí.

Na Zlínsku zvítězila čtyřkoalice před ODS a komunistickou stranou. Čtyřkoalice získala 15 mandátů, ODS má devět mandátů a KSČM na třetím místě osm mandátů. Vládní ČSSD skončila podle údajů statistického úřadu na čtvrtém místě se sedmi mandáty. Zlínské hnutí nezávislých získalo šest křesel v zastupitelstvu. Voleb se na Zlínsku zúčastnilo 36,07 procenta oprávněných voličů.

Nejvíce křesel v zastupitelstvu Ostravského kraje získala ODS. V pětašedesátičlenném zastupitelstvu má 20 mandátů. Druhá KSČM obsadila 18 míst. Čtyřkoalice získala 12 křesel, sociální demokracie 11 míst a Sdružení nezávislých kandidátů bude v zastupitelstvu disponovat čtyřmi hlasy. Voleb se zúčastnilo 32,24 procenta oprávněných voličů.

V jihlavských krajských volbách zvítězila čtyřkoalice před KSČM a ODS, nadpoloviční většiny v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu ale nedosáhla. Podle Českého statistického úřadu čtyřkoalice získala 13 mandátů, KSČM si zajistila deset křesel, a ODS obsadí 10 míst. Sdružení nezávislých kandidátů má nárok na šest křesel a stejně tak ČSSD.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme