V moravských zastupitelstvech vítězí většinou čtyřkoalice

Nejvíce křesel v zastupitelstvu Brněnského kraje získala ve včerejších volbách čtyřkoalice před KSČM a ODS. Čtyřkoalice vyhrála i ve Zlínském, Jihlavském a Olomouckém kraji. Naopak na Ostravsku zvítězila ODS a čtyřkoalice je až třetí. Výsledky zveřejnil Český statistický úřad.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pětašedesátičlenném brněnském zastupitelstvu má čtyřkoalice 23 mandátů, KSČM získá 15 křesel a ODS 13 míst. V zastupitelstvu bude také devět sociálních demokratů a pět zástupců hnutí Nestraníci pro Moravu.

Nejvíce křesel v zastupitelstvu Olomouckého kraje získala čtyřkoalice před KSČM, ODS a ČSSD. V pětapadesátičlenném zastupitelstvu Olomouckého kraje má čtyřkoalice 15 mandátů, KSČM obsadí 13 křesel a ODS 12. V zastupitelstvu bude působit také deset zástupců ČSSD a pět představitelů politického hnutí Nezávislí.

Na Zlínsku zvítězila čtyřkoalice před ODS a komunistickou stranou. Čtyřkoalice získala 15 mandátů, ODS má devět mandátů a KSČM na třetím místě osm mandátů. Vládní ČSSD skončila podle údajů statistického úřadu na čtvrtém místě se sedmi mandáty. Zlínské hnutí nezávislých získalo šest křesel v zastupitelstvu. Voleb se na Zlínsku zúčastnilo 36,07 procenta oprávněných voličů.

Nejvíce křesel v zastupitelstvu Ostravského kraje získala ODS. V pětašedesátičlenném zastupitelstvu má 20 mandátů. Druhá KSČM obsadila 18 míst. Čtyřkoalice získala 12 křesel, sociální demokracie 11 míst a Sdružení nezávislých kandidátů bude v zastupitelstvu disponovat čtyřmi hlasy. Voleb se zúčastnilo 32,24 procenta oprávněných voličů.

V jihlavských krajských volbách zvítězila čtyřkoalice před KSČM a ODS, nadpoloviční většiny v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu ale nedosáhla. Podle Českého statistického úřadu čtyřkoalice získala 13 mandátů, KSČM si zajistila deset křesel, a ODS obsadí 10 míst. Sdružení nezávislých kandidátů má nárok na šest křesel a stejně tak ČSSD.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme