V mosteckém Bilbu unikl čpavek

V mosteckém masokombinátu Bilbo unikl čpavek. Výron jedovatého plynu z chladicího systému provozu udírny způsobilo vadné těsnění na potrubí. Všech 41 pracovníků firmy opustilo výrobu. Dva zaměstnanci Bilba se však plynu nadýchali a jeden z nich skončil v nemocnici. Podle hasičů ale uniklo jen nepatrné množství čpavku. Žádné další objekty v okolí závodu nebyly ohroženy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Salám

Únik jedovatého plynu z chladicího systému provozu udírny způsobilo vadné těsnění na potrubí. Podrobnosti uvedl pro Český rozhlas mluvčí krajských hasičů Karel Vlček. "Došlo k úniku čpavku při poruše ventilu na chladící technologii. Ten ventil byl vpodstatě neprodleně uzavřen, nicméně došlo k nadýchání dvou zaměstnanců tím čpavkem. Ti už jsou ošetřeni a v pořádku. Pak tam zasahovala naše jednotka, která likvidovala ten uniklý čpavek. Všichni zaměstnanci, co tam pracovali, tak stačili včas odejít bez nějakých následků. Jinak byla uzavřená také komunikace, která vedla podél firmy."

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Marika Táborská, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme