V národní ekonomické radě zasedne i kancléř Weigl

Na řešení a přípravě opatření proti finanční krizi by se měl podílet i vedoucí kanceláře prezidenta Václava Klause Jiří Weigl. Zasednout by měl v národní ekonomické radě, kterou se premiér Mirek Topolánek (ODS) rozhodl zřídit namísto funkce vicepremiéra pro ekonomiku. Předseda vlády to oznámil po tradičním novoročním obědě s prezidentem na zámku v Lánech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Weigl

Jiří Weigl | Zdroj: ČTK

Návrhy kroků směřujících proti dopadům finanční krize by měla připravit národní ekonomická rada. Na jedno z jejích křesel usedne i prezidentův kancléř Jiří Weigl. "Je to první člověk, kterého tímto oficiálně představuji," řekl premiér Mirek Topolánek.

Rada by měla v nejbližších týdnech připravit Národní krizový plán. Účast Jiřího Weigla vítá i ministr financí Miroslav Kalousek (KDU-ČSL). "Pan Weigl je erudovaný ekonom; jeho pohled do té diskuse by byl určitě obohacením."

Vedle Jiřího Weigla by ale mělo v radě zasednout i několik dalších osobností. Neformálně nabídku už dostal například bývalý ministr financí a současný šéf Asociace penzijních fondů Jiří Rusnok. Do konce týdne předpokládá, že se dozví víc. "Já jsem řekl panu premiérovi, že pokud má zájem o mé služby, tak jsem v tomto směru připraven," dodal Rusnok.

Ještě tento týden se o účasti v radě poradí i sociální demokracie. Zatím je k ní ale skeptická. Otazníků je totiž podle místopředsedy ČSSD Milana Urbana ještě mnoho. "Je otázkou, jaké kompetence rada bude mít, jak bude vláda respektovat její případná doporučení."

Celý tým rady by mohl premiér Mirek Topolánek oznámit možná už ve čtvrtek.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme