V několika městech protestovali radikálové

Příznivci krajní pravice a levice demonstrovali v Praze u příležitosti 28. října. Levicoví aktivisté - anarchisti - zahájili demonstraci v poledne na náměstí Míru a pak prošli centrem. Průvod skončili odpoledne na Klárově. V projevech se postavili proti válce v Afghánistánu. Při pochodu je doprovázely desítky policistů včetně šesti příslušníků jízdního oddílu na koních. Na Letnou svolali shromáždění národní socialisti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace | Foto: Jan Rosenauer

200 jejich přívrženců na Letenské pláni vyjádřilo nesouhlas s odvetou za zářijové teroristické útoky na USA. Také na jejich shromáždění dohlíželo několik desítek policistů. Jenoho skina už dopoledne zadrželi pro podezření z propagování fašismu.

50 skinů ozbrojených noži a tyčemi přijelo do Prahy vlakem z Českých Budějovic. Pravicoví extremisté směřují na shromáždění Národního bloku na Letné. Jednoho z nich zadržela policie. Důvody jeho předvedení na policejní služebnu Radiožurnálu popsala Iva Knolová z tiskového oddělení pražské policie. "Dvaadvacetiletý mladý muž, příslušník hnutí skinheads byl dnes před desátou hodinou zadržen na hlavním nádraží pro podezření ze spáchání trestného činu podpory a propagace hnutí směřujícíc k potlačení práv a sovbod občanů."

V Ostravě se odpoledne uskutečnila demonstrace příznivců Vlastenecké fronty. V jejich projevech, které se odehrály před památníkem bývalých "pétépáků" u budovy Nové radnice zazněla především kritika postoje našich politiků k posledním událostem spojeným s teroristickými útoky na Spojené státy americké. K demonstraci vlasteneckých radikálů, které se účastnila asi stovka lidí a padesátka speciálně nasazených policistů, se v jejím závěru připojila také zhruba dvacítka přívrženců Republikánské mládeže. K žádným mimořádným událostem do této chvíle nedošlo.

Dalších přibližně 100 příznivců krajně pravicové Vlastenecké fronty se sešlo v Ústí nad Labem. Také jejich shromáždění se obešlo bez zásahu policie.

Markéta Kaclová, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme