V několika městech protestovali radikálové

Příznivci krajní pravice a levice demonstrovali v Praze u příležitosti 28. října. Levicoví aktivisté - anarchisti - zahájili demonstraci v poledne na náměstí Míru a pak prošli centrem. Průvod skončili odpoledne na Klárově. V projevech se postavili proti válce v Afghánistánu. Při pochodu je doprovázely desítky policistů včetně šesti příslušníků jízdního oddílu na koních. Na Letnou svolali shromáždění národní socialisti.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace

demonstrace | Foto: Jan Rosenauer

200 jejich přívrženců na Letenské pláni vyjádřilo nesouhlas s odvetou za zářijové teroristické útoky na USA. Také na jejich shromáždění dohlíželo několik desítek policistů. Jenoho skina už dopoledne zadrželi pro podezření z propagování fašismu.

50 skinů ozbrojených noži a tyčemi přijelo do Prahy vlakem z Českých Budějovic. Pravicoví extremisté směřují na shromáždění Národního bloku na Letné. Jednoho z nich zadržela policie. Důvody jeho předvedení na policejní služebnu Radiožurnálu popsala Iva Knolová z tiskového oddělení pražské policie. "Dvaadvacetiletý mladý muž, příslušník hnutí skinheads byl dnes před desátou hodinou zadržen na hlavním nádraží pro podezření ze spáchání trestného činu podpory a propagace hnutí směřujícíc k potlačení práv a sovbod občanů."

V Ostravě se odpoledne uskutečnila demonstrace příznivců Vlastenecké fronty. V jejich projevech, které se odehrály před památníkem bývalých "pétépáků" u budovy Nové radnice zazněla především kritika postoje našich politiků k posledním událostem spojeným s teroristickými útoky na Spojené státy americké. K demonstraci vlasteneckých radikálů, které se účastnila asi stovka lidí a padesátka speciálně nasazených policistů, se v jejím závěru připojila také zhruba dvacítka přívrženců Republikánské mládeže. K žádným mimořádným událostem do této chvíle nedošlo.

Dalších přibližně 100 příznivců krajně pravicové Vlastenecké fronty se sešlo v Ústí nad Labem. Také jejich shromáždění se obešlo bez zásahu policie.

Markéta Kaclová, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme