V některých regionech roste strach ze ztráty zaměstnání

Ministerstvo práce a sociálních věcí ohlásí nová čísla, kolik lidí nemělo ke konci listopadu práci a kde se místo hledá nejhůře. Přestože se výrazný růst nezaměstnanosti zatím neočekává, v některých regionech je už teď viditelné sílící napětí a strach lidí o práci. Především tam, kde ekonomické těžkosti udeří pokaždé jako první.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stovky zaměstnanců ArcellorMittal protestovaly proti propouštění

Stovky zaměstnanců ArcellorMittal protestovaly proti propouštění | Zdroj: ČTK

Jarda, František a Radek z Ostravska mají různé zájmy i názory, v jednom se však shodují – symbolem strachu o práci je v těchto dnech ostravský hutní kolos ze skupiny ArcelorMittal. Všichni tři tam pracují a kvůli nejistotě se jim na směnu nechodí dobře.

„Mám strach, i když závazky nebo dluhy nemám. Pár roků před důchodem už vás nikdo nezaměstná, když zjistí, kolik máte roků,“ říká jeden z hutníků. „Nikdo neví, co a jak se bude dít, víceméně se to tutlá,“ přidává se další.

Stovkám zaměstnanců ArcelorMittal Ostrava přitom nyní hrozí výpověď. Firma se chce zbavit asi deseti procent zaměstnanců a nabízí jim štědré odstupné, dříve vyplácela odcházejícím až milion korun. Protesty proti propouštění proběhly včera nejen v Ostravě, ale také v dalších závodech společnosti v celé Evropě.

Martin Knitl, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme