V některých regionech roste strach ze ztráty zaměstnání

Ministerstvo práce a sociálních věcí ohlásí nová čísla, kolik lidí nemělo ke konci listopadu práci a kde se místo hledá nejhůře. Přestože se výrazný růst nezaměstnanosti zatím neočekává, v některých regionech je už teď viditelné sílící napětí a strach lidí o práci. Především tam, kde ekonomické těžkosti udeří pokaždé jako první.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stovky zaměstnanců ArcellorMittal protestovaly proti propouštění | Foto: ČTK

Jarda, František a Radek z Ostravska mají různé zájmy i názory, v jednom se však shodují – symbolem strachu o práci je v těchto dnech ostravský hutní kolos ze skupiny ArcelorMittal. Všichni tři tam pracují a kvůli nejistotě se jim na směnu nechodí dobře.

„Mám strach, i když závazky nebo dluhy nemám. Pár roků před důchodem už vás nikdo nezaměstná, když zjistí, kolik máte roků,“ říká jeden z hutníků. „Nikdo neví, co a jak se bude dít, víceméně se to tutlá,“ přidává se další.

Stovkám zaměstnanců ArcelorMittal Ostrava přitom nyní hrozí výpověď. Firma se chce zbavit asi deseti procent zaměstnanců a nabízí jim štědré odstupné, dříve vyplácela odcházejícím až milion korun. Protesty proti propouštění proběhly včera nejen v Ostravě, ale také v dalších závodech společnosti v celé Evropě.

Martin Knitl, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme