V nemocnici v Orlové leží žena s vážnou otravou metanolem

V nemocnici v Orlové na Karvinsku leží žena s vážnou otravou metylalkoholem. Policie zatím nezná zdroj jedovatého alkoholu, kterým se šestapadesátiletá žena otrávila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopitá láhev tvrdého alkoholu | Foto: Fotobanka stock.xchng

Stav pacientky je velmi vážný, musela být napojena na umělou plicní ventilaci a umělou ledvinu. Dostala také norský lék fomepizol.

Kriminalisté proto ženu ještě nevyslechli. Zatím vědí, že měla vypít alkohol, který si koupila na konci loňského roku, potvrdila krajská policejní mluvčí Gabriela Holčáková:

"Alkohol, který měla pít, nebyl označen kolky a mělo se jednat o alkohol, který byl v domácnosti k dispozici několik měsíců. Kriminalisté pracují i s dalšími verzemi. Například, že žena mohla toxický alkohol vypít i jinde.“

„Znovu apelujeme na veřejnost, aby nepožíval alkohol neznámého původu neoznačený kolky. Znalci samozřejmě po provedených expertizách konstatují, zda byl obsah v zajištěných lahvích toxický,“ uvedla Holčáková.

Série metanolových otrav propukla v Česku loni na podzim. Čtyřicet lidí zemřelo, přes 120 bylo aférou poškozeno.

Kriminalisté ve věci stíhají asi 70 obviněných, většinou za ohrožování zdraví závadnými potravinami.

Silvie Mikulcová, mkp, Petra Hosenseidlová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme