V noci bude pršet, meteorologové varují před stoupáním řek

Rozvodněné hladiny řek pomalu klesají. Druhý stupeň povodňové aktivity platí ještě na Ohři v Lounech a Stranné. V noci by ale mělo znovu začít pršet, meteorologové proto varují před dalším stoupáním hladin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stoupající Berounka v Mokropsech | Zdroj: ČTK

Množství srážek by se mělo na západě a jihozápadě Čech pohybovat mezi dvaceti a čtyřiceti milimetry, na ostatním území mezi pěti a dvaceti.

„Vzhledem k vysokému oteplení v kombinaci s vysokými srážkovými úhrny očekáváme zrychlené odtávání sněhové pokrývky, které způsobí výrazné vzestupy hladin toků, zejména na západě a jihozápadě Čech s dosažením druhého a třetího stupně povodňové aktivity," řekla Radiožurnálu meteoroložka Milena Frebauerová.

„Výstraha platí od čtvrtka 13. ledna od 9 hodin do odvolání“, dodala.

Povodňové ohrožení platí pro Plzeňský kraj, povodňová pohotovost pro kraj Středočeský, Karlovarský, Jihočeský, Ústecký a pro kraj Vysočina, povodňová bdělost pak pro Prahu, Pardubický, Královéhradecký a Liberecký kraj.

Alžběta Rákosová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme