V noci se teploty přiblíží bodu mrazu

Z Biskajského zálivu nad Alpy postupuje frontální vlna, kterou bude následovat chladný vzduch od severozápadu. Teploty budou postupně klesat, na horách by měl přibývat sníh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti, v severních Čechách místy, na ostatním území jen ojediněle, déšť, na hřebenech hor srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Mírný jihozápadní vítr 3-7 m/s. Tlak bude mírně klesat, rozptylové podmínky budou dobré.

V pátek do střední Evropy pronikne chladný vzduch od severozápadu. V noci bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na hřebenech hor sněhové. Nejnižší teploty 5 až 1 °C. Mírný jihozápadní vítr 2-6 m/s. Přes den bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, zejména v Čechách. Na horách srážky sněhové. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 4-7 m/s. Rozptylové podmínky očekáváme dobré.

O víkendu bude kolem tlakové níže, která bude postupovat z jižní Skandinávie k východu, pokračovat od severozápadu do střední Evropy příliv chladného oceánského vzduchu. V sobotu bude oblačno až skoro zataženo, přeháňky deště se sněhem, od vyšších poloh sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, nejvyšší denní 2 až 6° C. Čerstvý západní vítr 5 až 9 m/s.

V neděli bude oblačno se sněhovými přeháňkami, v nížinách přeháňky deště se sněhem.Nejnižší noční teploty +1 až -3, nejvyšší denní 1 až 5° C. Mírný západní vítr 3 až 6 m/s.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme