V Novém Jičíně začíná výroba obrněných vozidel Pandur

Prvních 17 obrněných vozidel Pandur II převezme dnes česká armáda od rakouské firmy Steyr. Zároveň se ode dneška do Vojenského opravárenského podniku Nový Jičín přesune jejich výroba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pandur II 8x8 | Foto: Steyr-Daimler-Puch Spezialfahrzeug

Česká armáda dnes převezme prvních 17 z celkového počtu 107 Pandurů. "Předpokládáme použití jak na území České republiky v případě živelních katastrof nebo čehokoliv jiného, tak i s jeho nasazením do mezinárodních misí, a to podle potřeby již v roce 2009," uvedl letos na jaře tehdy náměstek, nyní ministr obrany Martin Barták.

Ode dneška budou zároveň osmikolové transportéry pro českou armádu kompletovány v Česku. Montovat je budou vojenské opravny v Novém Jičíně a poté také ve Šternberku. Jak už před časem uvedl prezident Asociace obranného průmyslu Jiří Hynek, kompletování transportérů bude znamenat pro české firmy asi 4000 nových pracovních míst.

Poslední transportéry Pandur II rakouské firmy Steyr naši vojáci získají v roce 2013. Cena zakázky včetně logistiky a výcviku je i s daní téměř 14 a půl miliardy korun.

Martin Knitl, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme