V Novém Veselí se Zemanovo vítězství slavilo šampaňským, na černé pivo nedošlo

Vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách slavilo v Novém Veselí kolem padesáti lidí. Sešli se v místním hostinci a zprvu nervózně, později už s úlevou, sledovali naskakující procenta u jejich souseda. Černé pivo, připravené pro případ Zemanovy prohry, zůstalo pod pultem. Místo něj bouchalo šampaňské.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V novém Veselí sledovalo druhé kolo prezidentské volby asi 50 lidí | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

„Nervózní jsem určitě byl, ale přiznám se, že jsem tomu natolik věřil. Nikdy jsem jako sportovec neříkal, dneska jedu tam a tam a vyhrajeme, to se nemá, urazit štěstí,“ říká organizátor sešlosti v místním hostinci Bohumil Trávník, který Zemanovi fandil.

„Takhle by to mělo být. Tak jak sportovní zápas končí sportovním hvizdem rozhodčího, zvukem sirény, tak i volby končí posledním sečtením posledního volebního okrsku a tam je to vítězství,“ raduje se Trávník.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Novém Veselí natáčela redaktorka Hana Mikulincová

Jiří Doležal z Velkého Meziříčí zachoval celou dobu naprostý klid. Byl si jistý, že Zeman vyhraje. „Protože ho známe osobně, známe ho od nás z Vysočiny. Víme, jak tady jezdí na kole, chodí po lesích. Je to normální člověk a je to náš člověk,“ tvrdí.

„Miloši, děkujem‘, Miloši, děkujem‘,“ skandují příznivci Miloše Zemana v hostinci. V ulicích už to tak jasné není, čtvrtina obyvatel dala svůj hlas Karlu Schwarzenbergovi. Určitě i rodina bydlící přímo proti hostinci, která má přes dvě okna pověšen velký plakát s nápisem Volím Karla.

Hana Mikulincová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme