V obcích postižených záplavami řádí zloději

Zatímco obyvatelé obcí postižených záplavami odklízejí bahno a naplaveniny ze svých domů a ulic, zloději rabují na co přijdou. Zmatku při likvidaci škod v Crhově na Blanensku využili hned dva pachatelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bouře | Foto: ČTK/AP

Podle starosty obce Miloše Bočka někdo vykradl kilometr odplavený automobil. Z domu, ze kterého pocházela utonulá žena, dokonce zloděj ukradl fotoaparát.

Rabování auta, které patřilo muži postiženému přírodní katastrofou, zaznamenali policisté také v zaplavené Olešnici. Tuto obec teď hlídají strážníci.

Mezitím se postižené obce snaží co nejrychleji vrátit k normálnímu životu. Intenzivně pokračuje odstraňování následků povodní z počátku týdne. V Olešnici už mají spravené vodovodní potrubí, kanalizaci a může fungovat mlékárna.

Ve všech zaplavených obcích také lidé potřebují humanitární pomoc. Největší poptávka je po hygienických potřebách a balené vodě. Podle starosty Olešnice Zdeňka Peši potřebují obce také těžkou techniku, nářadí a teplomety.

Obyvatelům zaplavených obcí hrozí zavlečení infekčních nemocí. Lidé by proto měli dbát na zvýšenou hygienu a pít pouze balenou vodu, nebo vodu z náhradních zdrojů. Jak potvrdila ředitelka Krajské hygienické stanice v Brně Dagmar Hrubá, naštěstí na Blanensku větší epidemie zatím hlášeny nejsou. Doporučuje ale, aby si lidé zkontrolovali své očkovací průkazy, případně se poradili s lékařem.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme