V Olomouci dnes popraví sedm fakult

Happeningem bude dnes protestovat proti způsobu financování veřejných vysokých škol akademická obec Univerzity Palackého v Olomouci. Symbolickou popravou sedmi fakult na nádvoří Marie Terezie v Olomouci chtějí studenti znovu upozornit veřejnost na nedostatek peněz na vysokých školách v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

studenti Univerzity Palackého v Olomouci | Foto: Vladislav Galgonek | Zdroj: ČTK

Iniciátor akce vedoucí katedry teorie a dějin dramatických umění Filozofické fakulty Jiří Štefanides Radiožurnálu řekl, že situace v českém vysokém školství je opravdu špatná. "Je opravdu špatná. Členové senátu moc dobře vědí, co to znamená každý rok schvalovat rozpočet, který je stále hubenější a hubenější. V letošní situaci, kdyby nám zůstaly upřeny ty slíbené dvě miliardy, tak v příštím roce pravděpodobně by už některé školy nebyly schopny plnit své hlavní a základní poslání uložené zákonem. Možná se to veřejnosti zdá přehnané, ale za těch několik hubených let vnitřní dluh univerzit narostl do neúnosné míry."

Happening by měl skončit tím, že fakultám budou přednesena "všechna jistě oprávněná obvinění, jakých se dopouštějí vysoké školy a že budou právem popraveny, aby dále nepopuzovaly proti rakouské monarchii."

Markéta Kaclová, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme