V Olomouckém kraji opět padaly stromy, hasiči kvůli silnému větru vyjeli k desítkám událostí

Ke zhruba pěti desítkám událostí vyjížděli v pondělí odpoledne a večer kvůli silnému větru hasiči v Olomouckém kraji. Stejně jako ráno odstraňují hlavně popadané stromy. Na několika místech bylo poškozeno elektrické vedení. V Kojetíně na Přerovsku hasiči upevnili plechy, které se po silném poryvu větru uvolnily na střeše základní školy, řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči v Olomouckém kraji | Zdroj: ČTK

 „Drtivá většina výjezdů se týkala popadaných stromů,“ uvedl Hošák, podle kterého na několika místech kraje nápor větru nevydrželo větší množství stromů. Například nedaleko Hranic na Přerovsku večer popadalo zhruba 20 stromů, mezi kterými uvízl automobil. Hasiči k němu prořezali cestu a vozidlo vyprostili. Nikdo nebyl zraněn, uvedl Hošák.

Do Česka míří orkán Xanthos. Kromě silného větru přivane i teplotu nad deset stupňů

Číst článek

V Přerově silný vítr uvolnil plechovou střechu bývalé elektrárny. Poškozeno je také několik střech v Konici a Vícově na Prostějovsku. U obce Luká na Prostějovsku a v Mikulovicích na Jesenicku bylo poškozeno elektrické vedení.

Od nedělního odpoledne do dnešního rána měli hasiči v Olomouckém kraji na svém kontě tři desítky výjezdů, které souvisely se silným větrem. Většinou šlo o popadané stromy, v Olomouci a v Přerově však zasahovali také kvůli uvolněným plechům na střechách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme