V Opatovicích roste mimoúrovňová křižovatka

Devatenáctimetrová třípatrová mimoúrovňová křižovatka vyroste brzy v Opatovicích nad Labem. Výhrady k ní mají ekologičtí aktivisté i místní občané. Děti Země, které byly původně proti stavbě, se nakonec rozhodly dál do stavebního řízení nezasahovat. Investor totiž jejich hlavní požadavek, snížení křižovatky alespoň o jedno patro, odmítl s odůvodněním, že to není možné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mimoúrovňová křužovatka | Foto: Jan Rosenauer

Starosta Opatovic Pavel Kohout stavbu označuje za nutné zlo, bez kterého by nebylo možné připojení Pardubic a Hradce Králové na budoucí dálnici D 11. Nadšen z ní ale rozhodně není. "Je to monstrózní stavba, která ovlivní život lidí v naší obci, která se dotkne nejen životního prostředí, ale i dalších věcí.

Podle Bohumila Vebra z pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic bude křižovatka pro obec naopak přínosná. "Protože jako navazující stavba na tuto stavbu je obchvat obce Opatovice nad Labem, který dopravu zcela vymisťuje z této obce, takže si naopak myslím, že Opatovicím nad Labem tato silnice pomůže."

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme