V Opatovicích roste mimoúrovňová křižovatka

Devatenáctimetrová třípatrová mimoúrovňová křižovatka vyroste brzy v Opatovicích nad Labem. Výhrady k ní mají ekologičtí aktivisté i místní občané. Děti Země, které byly původně proti stavbě, se nakonec rozhodly dál do stavebního řízení nezasahovat. Investor totiž jejich hlavní požadavek, snížení křižovatky alespoň o jedno patro, odmítl s odůvodněním, že to není možné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mimoúrovňová křužovatka | Foto: Jan Rosenauer

Starosta Opatovic Pavel Kohout stavbu označuje za nutné zlo, bez kterého by nebylo možné připojení Pardubic a Hradce Králové na budoucí dálnici D 11. Nadšen z ní ale rozhodně není. "Je to monstrózní stavba, která ovlivní život lidí v naší obci, která se dotkne nejen životního prostředí, ale i dalších věcí.

Podle Bohumila Vebra z pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic bude křižovatka pro obec naopak přínosná. "Protože jako navazující stavba na tuto stavbu je obchvat obce Opatovice nad Labem, který dopravu zcela vymisťuje z této obce, takže si naopak myslím, že Opatovicím nad Labem tato silnice pomůže."

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme