V Opavě se srazila dodávka s vlakem

Nepozornost řidiče patrně zavinila ranní srážku dodávky s osobním vlakem v Opavě-Kylešovicích. Nikdo z cestujících nebyl zraněn. Naopak řidič i s dalším mužem ve vozidle skončili s těžkými zraněními v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční přejezd | Foto: portal.space.cz

Nehoda se stala těsně před 08:00. Jak upřesnila severomoravská policejní mluvčí Soňa Bradáčková, železniční přejezd v Kylešovicích němá světelnou signalizaci. "Podle dosavadních informací byli těžce zraněni dva muži z osobního automobilu. Jeden byl převezen letecky do Ostravy, druhý je hospitalizován v opavské nemocnici," upřesnila mluvčí.

Podle inspektora Českých drah Josefa Vítámvás zavinil nehodu řidič dodávky Ford Tranzit, která narazila do boku projíždějícího vlaku. "Bylo zřejmé, že před přejezdem, ačkoliv jsou tam velmi dobré rozhledové poměry, nezastavil a trefil projíždějící vlak do boku. Vypadá to na nepozornost řidiče," potvrdil inspektor.

Dodávka poničila jeden z vagónů vlaku, ve kterém jelo osm cestujících. Soupravu proto železničáři museli odtáhnou zpátky do Opavy. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 100.000 korun, na vlaku 200.000 korun. Provoz na trati i silnici už je byl plně obnoven po 11. hodin.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme