V Opavě zemřel muž na otravu metylalkoholem. Jde o 29. oběť v ČR

V Opavě zemřel další muž na otravu metylalkoholem. Potvrdil to mluvčí nemocnice. Nepomohl mu ani speciální lék fomepizol. Na Severní Moravě jde o 18. oběť. V celém Česku už zemřelo na otravu metylalkoholem 29 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oblastní nemocnice Příbram | Zdroj: ČTK

Dvaašedesátiletého muže v bezvědomí přijali lékaři opavské nemocnice ve čtvrtek. V těle měl ale více než dvě promile metylalkoholu. Lékaři ho ihned napojili na plicní ventilaci a začali podávat lék Fomepizol. Ani to ovšem nepomohlo.

„Pacient byl přivezen v bezvědomí v kritickém stavu. Ta jeho prognóza se bohužel nezlepšila. Dnes v 9.35 otravě metylalkoholem podlehl,“ uvedl Daniel Svoboda ze Slezské nemocnice v Opavě.

Během vyšetřování případu policisté zjistili, že muž popíjel společně se svým známým. Muže kontaktovali, a přestože neměl žádné potíže, přesvědčili ho, aby se nechal vyšetřit. Skončil také na dialýze. Nyní je jeho stav stabilizovaný, čekají ho různá vyšetření. Teprve poté bude jasné, zda u něj bude mít otrava následky.

Odborníci se shodují, že riziko otrav stále existuje. Lidé totiž mají doma zásoby, které si nenechali otestovat v laboratořích. Někteří ale hrozbu otravy nepodceňují a dále využívají speciální telefonní linku.

V této chvíli stíhají policisté kvůli metanolu jen na Ostravsku 27 lidí. Zatím posledním obviněným je třiapadesátiletý muž. Policii k němu přivedly stopy a věci zabavené během domovních prohlídek.

Kateřina Causidisová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme