V Orlové se sešli krajně pravicoví republikáni

Přibližně 60 příslušníků a příznivců krajně pravicového hnutí Republikánská mládež se sešlo před městským úřadem v centru Orlové na Karvinsku. Odtud zamířili na staré orlovské náměstí na protestní demonstraci. Před městským úřadem v Orlové na ně dohlíželo asi 20 příslušníků městské policie. Podle hlavního organizátora Martina Kleinedera je dnešní akce vzpomínkou na Daniela Hejdánka, který byl zavražděn 5. prosince 1992 v Pardubicích před domem, ve kterém bydleli Romové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Kleinedera byl Daniel zastřelen z jednoho z bytů, takže šlo o rasově motivovanou vraždu. Vrah nebyl dosud odsouzen. Republikánská mládež v Ostravském kraji letos organizuje již pátý pochod. Dva z nich se konaly v Karviné, další v Opavě a Bohumíně. Jejich akce byly zaměřeny proti vstupu ČR do Evropské unie, do Severoatlantické aliance, zvýhodňování cizích etnik a proti drogám. Všechny akce se obešly bez vážnějších incidentů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme