V Orlové se sešli krajně pravicoví republikáni

Přibližně 60 příslušníků a příznivců krajně pravicového hnutí Republikánská mládež se sešlo před městským úřadem v centru Orlové na Karvinsku. Odtud zamířili na staré orlovské náměstí na protestní demonstraci. Před městským úřadem v Orlové na ně dohlíželo asi 20 příslušníků městské policie. Podle hlavního organizátora Martina Kleinedera je dnešní akce vzpomínkou na Daniela Hejdánka, který byl zavražděn 5. prosince 1992 v Pardubicích před domem, ve kterém bydleli Romové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Kleinedera byl Daniel zastřelen z jednoho z bytů, takže šlo o rasově motivovanou vraždu. Vrah nebyl dosud odsouzen. Republikánská mládež v Ostravském kraji letos organizuje již pátý pochod. Dva z nich se konaly v Karviné, další v Opavě a Bohumíně. Jejich akce byly zaměřeny proti vstupu ČR do Evropské unie, do Severoatlantické aliance, zvýhodňování cizích etnik a proti drogám. Všechny akce se obešly bez vážnějších incidentů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme