V Orlové už výbuch metanu nehrozí

V Orlové už mohl být odvolán krizový stav, který tam platil od pátku kvůli výskytu výbušného metanu v podzemí městského centra. Na dvou místech však stále platí havarijní stav, ani tam už výbuch nehrozí. Po několikadenním odvětrávání kanalizace a odčerpávání plynu původně zjištěné nebezpečné hodnoty už klesly pod kritickou hranici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odčerpávání metanu | Foto: Drahoslav Ramík

Potvrdil to starosta Orlové Bohumír Bobák. "Jsou tam nulové hodnoty, čili je tam úplně normální situace. My jsme měli zasedání bezpečnostní rady a ujistili nás, že už je tam všechno v pořádku."

Krizový stav byl v Orlové vyhlášen minulý pátek poté, co pracovníci Ostravsko-karvinských dolů zjistili v městské kanalizační síti nadměrný výskyt tohoto plynu. Metan se uvolňoval ze starého důlního díla přímo pod náměstím. Kvůli hrozbě výbuchu bylo zahájeno odvětrávání kanalizace a odčerpávání metanu prostřednictvím speciálních vrtů.

Milan Kopp, Ivana Šuláková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme