V oseckém družstvu týrají zvířata

Zemědělskému družstvu v Oseku nad Bečvou hrozí žaloba za týrání zvířat. Kvůli dluhům vůči elektrárně došlo k přerušení dodávky energie a tím ohrožení zdraví chovu. Okresní veterinární správa v Přerově s družstvem zahájila správní řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krávy

Více než 8 desítek kusů hovězího dobytka ustájeného v areálu družstva se ocitlo minulý týden bez vody a možnosti dojení. Zubožená zvířata jsou krmena zaplísněnou senáží a vlastním zkysnutým mlékem. Přívod vody byl nahrazen napájením z přistavené cisterny. Na popud obecního úřadu případ šetří zástupci Okresní veterinární správy a referátu životního prostředí Okresního úřau v Přerově Jeho vedoucí Ivo Hubík: "My jsme museli konstatovat, že se jedná o zanedbání péče. Chovatel neprovádí krmení a napájení, jak by měl podle zákona. Je nutno se na tu věc podívat, zda již se nejedná o trestný čin."

Přestože se nám podařilo dostat do areálu družstva a o stavu zvířat se přesvědčit na vlastní oči, ani jeden z dvojice pracovníků se k celé záležitosti nechtěl vyjádřit. Osecké zemědělské družstvo má ekonomické problémy už od poloviny 90. let. O tom, jak bude daný stav věcí napraven, bude rozhodnuto až po skončení správního řízení.

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme