V pardubickém Paramu hořela nádrž s asfaltem

Z pardubického Parama v neděli ráno šlehaly plameny. Krátce po čtvrté hodině byli k požáru přivoláni hasiči. Důvodem bylo vzplanutí nádrže s asi 150 tunami asfaltu. Škoda se odhaduje na dva miliony korun, jak řekla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v pardubické rafinerii Paramo | Zdroj: ČTK

"Jednalo se o explozi a následný požár asi sta tun asfaltu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Pardubic, Hradce Králové, hasiči podniku Paramo a Aliachem. Asfalt je vysoce hořlavá látka, která se snadno vznítí a je toxická pro organizmy žijící ve vodě. Hasiči proto museli zabránit rozšíření do vodních toků a kanalizace. Požár se podařilo dostat pod kontrolu v 7 hodin a 14 minut. Příčina exploze je předmětem dalšího vyšetřování," dodala Horáková.

Při explozi a požáru nebyl nikdo zraněn. Škodu hasiči předběžně vyčíslili na dva miliony korun. Paramo uvedlo, že oheň neohrozil bezpečnost dalších provozů podniku ani jeho okolí. Příčiny výbuchu zjišťuje komise ustavená generálním ředitelem rafinerie.

Julie Rákosová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme