V pátek může hrozit náledí

Řidiči pozor! Páteční ráno budou silnice zřejmě připomínat spíš zrcadlo, varují meteorologové. Na promrzlou zem totiž začnou padat srážky. Podle Jana Havelky z Českého hydrometeorologického ústavu se může vystřídat škála od mrznoucího deště až po déšť se sněhem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rampouchy | Foto: Jan Rosenauer

"Frontální oblačnost, ze které bude vypadávat většinou mrznoucí déšť k ránu a dopoledne. Během dne by to měl být déšť se sněhem nebo samostatný déšť. A protože bylo poměrně dlouho chladno a půda je promrzlá, dá se očekávat, že se bude na četných místech tvořit ledovka," uvedl Havelka.

V noci má být zataženo, ojediněle mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení, k ránu na západě Čech místy mrznoucí déšť nebo déšť se sněhem. Teploty -1 až -5 stupňů. Pátek má být zatažený, postupně s deštěm, dopoledne mrznoucím. Na horách má sněžit. Teploty 2 až 6 stupňů, na Moravě a na horách kolem nuly. Jihozápadní až západní vítr mít v nárazech a na horách až 70 kilometrů za hodinu.

Podrobnější předpověď počasí nalezneteZDE.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme