V pátek může hrozit náledí

Řidiči pozor! Páteční ráno budou silnice zřejmě připomínat spíš zrcadlo, varují meteorologové. Na promrzlou zem totiž začnou padat srážky. Podle Jana Havelky z Českého hydrometeorologického ústavu se může vystřídat škála od mrznoucího deště až po déšť se sněhem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rampouchy | Foto: Jan Rosenauer

"Frontální oblačnost, ze které bude vypadávat většinou mrznoucí déšť k ránu a dopoledne. Během dne by to měl být déšť se sněhem nebo samostatný déšť. A protože bylo poměrně dlouho chladno a půda je promrzlá, dá se očekávat, že se bude na četných místech tvořit ledovka," uvedl Havelka.

V noci má být zataženo, ojediněle mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení, k ránu na západě Čech místy mrznoucí déšť nebo déšť se sněhem. Teploty -1 až -5 stupňů. Pátek má být zatažený, postupně s deštěm, dopoledne mrznoucím. Na horách má sněžit. Teploty 2 až 6 stupňů, na Moravě a na horách kolem nuly. Jihozápadní až západní vítr mít v nárazech a na horách až 70 kilometrů za hodinu.

Podrobnější předpověď počasí nalezneteZDE.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme