V Plané na Tachovsku hořela střecha zámku, hasiči už mají požár pod kontrolou

Hasiči dohašují požár zámku v Plané na Tachovsku. V noci na sobotu začala před půlnocí hořet střecha. Důvody požáru zatím nejsou jasné. Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů. Záchranářům se už podařilo dostat oheň pod kontrolu, stále ale ještě místo sledují, potvrdil Radiožurnálu zasahující vedoucí důstojník směny Pavel Musil. Objekt mají v plánu hlídat ještě následující noc.

Planá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár střechy zámku v Plané na Tachovsku | Foto: HZS Plzeňského kraje | Zdroj: PR

Vlivem požáru došlo na zámku k propadnutí těžkých trámů a krytin. Hasiči musí na místě zasahovat jen s pomocí výškové techniky, protože stropy zámku jsou pro bezprostřední práci příliš nestabilní. Škoda je předběžně odhadnuta na 400 000 korun, uvedla agentura ČTK.

„Provádíme dohašování skrytých ohnisek, předpokládaná doba zásahu bude určitě ještě do večerních hodin s tím, že ohledání policií a našimi vyšetřovateli bude probíhat až zítra ráno,“ přiblížil Radiožurnálu situaci Pavel Musil.

Budova byla podle mluvčího hasičů Aleše Bucifala už před požárem ve špatném stavu. Proč začalo hořet, zatím není jasné. Podle Bucifala bylo na vybydleném zámku i po příjezdu hasičů několik lidí.

Daniela Tollingerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme