V plzeňském centru hořelo

Více než sedm hodin plzeňští hasiči likvidovali požár historického objektu bývalého velkoskladu potravin. Předběžné údaje hovoří o škodách až kolem deseti miliónů korun. Objekt v centru města prochází v současné době rekonstrukcí. Co ho zapříčinilo zatím podle hasičů není jasné - mohlo se jednat o úmysl, nedbalost či technickou závadu. Oheň, který vypukl v půl šesté ráno, se podařilo dostat pod kontrolu až v poledne. V posledních 48 hodinách je to už druhý velký požár v Plzni a okolí. Ve čtvrtek zničily plameny drůběžárnu v nedalekých Vejprnicích. Také tento objekt byl v rekonstrukci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár nově zrekonstruované budovy bývalého velkoskladu potravin ohlásil výpravčí z nedalekého hlavního nádraží. Železničáři z ranní směny byli zřejmě jedinými svědky požáru. "Já jsem měl vlak na Domažlice ráno v 7:44 a byly tam čtyřmetrové plameny nad střechou, tak jsme to hlásili. Bylo to vdiět až nádraží na druhém nástupišti."

Podle vyšetřovatele hasičského záchranného sboru Květoslava Filipa lze předpokládat, že příčinou požáru byly rekonstrukční práce, které na stavbě prováděla noční směna. "Tady docházelo k nějakým pracem s otevřeným plamenem, ať už provádění topenářských prací nebo opalování pryskyřičné omítky. Momentálně se dohašují lokální ohniska hlavně ve světlících, kam není přístup a kde je nutný rozebrat tu konstrukci nebo střešní krytinu. Podle vedoucího stavby je škoda zhruba 10 miliónů, ale to je předběžný údaj."

Požár zuřil v těsné blízkosti nového objektu městského soudu. Podle tiskového mluvčího krajských hasičů Františka Vaška se na jeho likvidaci podílelo na šedesát hasičů. "Zasahovaly jednotky hasičského záchranného sboru Plzně-město, Českých drah, Škody Plzeň a dobrovolní hasiči ze Stojan a Křimic. Na místě byla také přítomná technika pro práci ve výškách. Předběžná škoda je deset miliónů korun, uchráněné hodnoty jsou 20 miliónů korun."

Při požáru nebyl nikdo zraněn, jeho příčina se vyšetřuje.

Markéta Kaclová, Martin Sobotka, Markéta Čekanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme