V Plzeňském kraji voliči rozhodují o složení Senátu

Zítra touto dobou už budeme znát první jména nových senátorů. Nyní jsou zatím senátní volby v plném proudu a voliči většinou rozhodují, jestli dají hlas levicovému, nebo pravicovému kandidátovi. Tak je to i v Plzni, kde proti sobě stojí Jiří Šneberger z ODS a Dagmar Terelmešová z ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

Volební obvod Plzeň 7 je hodně specifický. Na jedné straně velkoměsto, na druhé straně venkov. Do obvodu totiž patří nejen plzeňská část Slovany, ale zahrnuje i celý okres Plzeň-jih a zasahuje dokonce až do okresu Klatovy.

Zde je 134 volebních obvodů, které mají 310 volebních okrsků. I když zatím podle prvních informací je volební účast hodně malá, což konečně politologové předpokládali, všichni voliči už v tuto chvíli mají jednu důležitou jistotu.

Ať už vyberou v senátním obvodu Plzeň 7 Jiřího Šnebergera z ODS nebo Dagmar Terelmešovou z ČSSD, vyberou politickou kulturu. Ta totiž v jejich obvodu provázela celé senátní volby.

Kampaň byla naprosto korektní, bez útoků a osočování, byla důstojná a voliči z ní cítili, že slušnost se v politice vyplácí. Když oba kandidáti přišli do studia Českého rozhlasu Plzeň k tradičnímu senátorskému duelu, přinesli svému protivníkovi malý dárek.

Do Senátu volí celá Česká republika, ale jen ve třetině obvodů. Ve Zlínském kraji je tentokrát čas pro volby v obvodu číslo 76 Kroměříž. O přízeň voličů usiluje stávající senátor Zdeněk Janalík z ODS a starosta Kroměříže Miloš Malý z ČSSD.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme