V plzeňském pivovaru hořela ubytovna, jeden člověk zemřel

V areálu plzeňského pivovaru Prazdroj dnes hořela dělnická ubytovna. Při požáru zemřel jeden člověk, další čtyři, včetně dvou hasičů, utrpěli zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasič likviduje požár | Foto: Josef Krám

Oheň vypukl před polednem v prvním patře dvoupodlažní stavby, která se skládala z takzvaných unimo buněk.

Podle šéfa kanceláře krajského ředitele hasičů Jiřího Filípka přijeli hasiči na místo ve chvíli, kdy ubytovna už intenzivně hořela.

"Byly evakuovány dvě civilní osoby, jeden lehce zraněný a druhý bohužel prohlášen za mrtvého. Dále byli evakuováni dva profesionální hasiči z důvodu telepného šoku," uvedl Filípek.

Podle policie zemřel devětatřicetiletý Slovák. Jeden muž se zranil při požáru a další zřejmě tehdy, když před ohněm vyskočil z okna. Asi tři lidé jsou stále ještě pohřešovaní. Hasiči proto budou ještě místo prohledávat, zároveň se bude zjišťovat, zda tito lidé byli vůbec v době požáru v ubytovně.

Ubytovnu v areálu pivovaru má v pronájmu firma, která pro pivovar zajišťuje pracovníky do skladu. Příčina požáru zatím není jasná, škoda byla předběžně odhadnuta na 2,7 milionu korun. Budovu musí posoudit statik, hasiči se ale domnívají, že bude nejspíš nepoužitelná.

Martin Hromádka, Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme