V plzeňských sanitkách budou jezdit lékaři i policisté

U Záchranné zdravotnické služby v Plzni budou sloužit policisté. Každý den nastoupí na neobvyklou směnu čtyři muži z pořádkové nebo dopravní policie. U záchranky by si měli zvýšit kvalifikaci. Zároveň mohou lékaře účinně bránit před napadením. První policista bude členem záchranářské posádky od středečního rána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sanitka | Foto: ZZSPK

Policisté nastoupí na záchranku v uniformách a s veškerým vybavením. Během služby ale budou podřízeni lékařům. Českému rozhlasu to potvrdil plzeňský policejní ředitel Jiří Houba: "Velitelem posádky bude lékař, který řídí zákrok."

Policisté procházejí zdravotnickým výcvikem, aby se naučili poskytovat účinnou první pomoc. Vedle toho mohou zdravotníky chránit před napadením. "To není hlavním důvodem, i když musím říct, že tuto pomoc od policie vítáme," řekl šéf záchranné služby Jiří Lojda.

Mezi policisty je o týdenní službu na záchrance velký zájem. Přestože tak klesne jejich počet v ulicích, Jiří Houba to nepovažuje za problém. "Přínos na druhé straně pro občana vyváží nepřítomnost v ulicích." Během roku se v sanitkách vystřídá 300 policistů. První z nich nastoupí na záchranku ve středu ráno.

Marián Vojtek, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme