V Plzni evakuovali hořící dům

Nepříjemné probuzení čekalo obyvatele jednoho z bytového domu v Plzni. Kolem 4. hodiny ranní tam na chodbě v prvním patře vzplála stará skříň, lednice a odložené staré věci. Hasiči v dýchacích přístrojích museli ze silně zakouřeného domu evakuovat 19 lidí včetně osmi dětí. Deset osob je v nemocnici - nadýchaly se zplodin - a jeden člověk se zranil patrně skokem z okna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Byt po požáru | Foto: Jan Rosenauer

V přízemí chodby domu v Rubešově ulici chytl uskladněný nábytek. Objektem se brzy začal šířit hustý dým, který jak potvrzuje mluvčí hasičů František Vaško, komplikoval zásah. "Část byla evakuována v rouškách vnitřkem budovy, část po žebřících, z toho v 8 případech se jednalo o děti. Téměř všichni evakuovaní se nadýchali vzplodin hoření.Jedna osoba byla zraněna, pravděpodoně skokem v prvním patře. Hasiči k odvětrání objektu použili přetlakový ventilátor, požár byl lokalizován. Příčina se šetří, škoda nebyla zatím vyčíslena."

Odborníci zatím vyloučili technickou závadu, takže v úvahu připadá nedbalost nebo úmysl. Škoda je vyčíslena přibližně na sto tisíc korun.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Petr Handl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme