V Plzni v sobotu party skinheadů

Soukromou hudební party příznivců hnutí skinheads v plzeňském Chicago klubu ukončila krátce po sobotní půlnoci policie. Zásahové komando a jejich kolegové z pořádkové služby vtrhli do lokálu, který si skinheadi pronajali, a vyvedli ven 120 účastníků. Ze sálu se totiž zřetelně ozývalo skandované jméno jednoho z fašistických předáků - Rudolfa Hesse.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté venku zkontrolovali totožnost zadržených lidí a poté většinu z nich propustili. V policejních antonech skončilo dvacet osob, které u sebe neměly průkaz totožnosti. Více nám řekl mluvčí západočeské policie Jiří Soukup. "Až do půl dvanácté probíhala akce v klidu, poté zazněla píseň oslavující Rudolfa Hesse a bylo rozhodnuto o provedení zákroku. Před půl jednou zahájili policisté a starostka ing. Eva Maříková vyjednávání s účastníky akce, neboť přístup do lokálu byl zablokován. O pět minut později jeden ze skinů otevřel dveře a do provozovny vstoupily pořádkové síly Policie České republiky. O patnáct minut později odešel z klubu poslední účastník. Během akce bylo předvedeno 16 osob z Domažlicka, České Lípy Klatov, Děčína, Tábora, Karlovarska, Mladé Boleslavi, Bratislavy a Pezinoku. 21letá žena z Mladoboleslavska byla předána k realizaci trestného činu propagace fašismu."

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová, Jana Mertová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme