V Plzni v sobotu party skinheadů

Soukromou hudební party příznivců hnutí skinheads v plzeňském Chicago klubu ukončila krátce po sobotní půlnoci policie. Zásahové komando a jejich kolegové z pořádkové služby vtrhli do lokálu, který si skinheadi pronajali, a vyvedli ven 120 účastníků. Ze sálu se totiž zřetelně ozývalo skandované jméno jednoho z fašistických předáků - Rudolfa Hesse.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté venku zkontrolovali totožnost zadržených lidí a poté většinu z nich propustili. V policejních antonech skončilo dvacet osob, které u sebe neměly průkaz totožnosti. Více nám řekl mluvčí západočeské policie Jiří Soukup. "Až do půl dvanácté probíhala akce v klidu, poté zazněla píseň oslavující Rudolfa Hesse a bylo rozhodnuto o provedení zákroku. Před půl jednou zahájili policisté a starostka ing. Eva Maříková vyjednávání s účastníky akce, neboť přístup do lokálu byl zablokován. O pět minut později jeden ze skinů otevřel dveře a do provozovny vstoupily pořádkové síly Policie České republiky. O patnáct minut později odešel z klubu poslední účastník. Během akce bylo předvedeno 16 osob z Domažlicka, České Lípy Klatov, Děčína, Tábora, Karlovarska, Mladé Boleslavi, Bratislavy a Pezinoku. 21letá žena z Mladoboleslavska byla předána k realizaci trestného činu propagace fašismu."

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová, Jana Mertová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme