V Plzni začínají tradiční Slavnosti svobody

Přehlídka vojenské techniky, ukázky bojů a pietní akty - to všechno se nabízí k vidění v Plzni. Začínají tam několikadenní Slavnosti svobody. Tradiční květnovou vzpomínku na konec druhé světové války letos poprvé doplňují ukázky moderních strojů české armády a policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnosti svobody v Plzni | Foto: město Plzeň

Předvedou se policejní kynologové, zásahová jednotka nebo jízdní policie. Poprvé armáda ukáže novou terénní Tatru, která nahrazuje legendární Pragu V3S. Vojáci nasimulují i regulérní vojenský polní tábor, fungující v rámci zahraničních misí.

Nebudou chybět tradiční kemp staré vojenské techniky, pietní akty u plzeňských pomníků a ukázka historické bitvy - tentokrát bude koncipovaná jako bitva u mostu. V neděli pak městem projede Konvoj svobody - kolona veteránů amerických vojenských vozů.

Konvoj svobody projel Prahou

Na pět desítek historických vozidel americké armády bylo i v Praze. Akce nazvaná Konvoj svobody se sice tradičně pořádá v Plzni, už několik let ale milovníci vojenské historie v amerických uniformách z 2. světové války jezdí i do hlavního města.

Jízda historických vojenských vozidel Prahou | Foto: ČTK

Takzvaná spanilá jízda začala před budovou amerického velvyslanectví. Pražané i návštěvníci metropole tak měli možnost sledovat přehlídku vozidel spojenou s poctou americkým válečným veteránům. Akce měla pokračování jízdou kolony přes Hradčanské, Staroměstské a Václavské náměstí.

Lenka Šumová, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme