V podezřelé tašce byla skutečně výbušnina

Expertiza podezřelé látky, kterou policie našla včera v tašce na odstavném parkovišti ve Staré Roli v Karlových Varech, potvrdila, že se jedná o výbušninu. Podle Lucie Uhlířové z tiskového oddělení policejního prezidia provedl rozbor látky pyrotechnik přímo v laboratoři policejního prezidia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pyrotechnik s robotem | Foto: Ivan Babej

Na zatím neznámý druh trhaviny včera dopoledne telefonicky upozornil anonym na číslo inspekce ministerstva vnitra. Prohlásil, že na parkovišti naproti zahradnictví u vysílače je v igelitové tašce uložen nástražný systém.

Specialisté pak s pomocí pojízdného robota tašku s podezřelým obsahem naložili do pancéřového přívěsu a odvezli k likvidaci do kaolinového lomu v nedalekém Jimlíkově.

Jenže: dvouhodinový průzkum ale přítomnost výbušniny v igelitové tašce nepotvrdil, ani nevyvrátil. "Specialisté nevyloučili obsah trhaviny v nalezeném předmětu, a proto ho odvezli na expertízu do Prahy. Až ta určila, že skutečně o výbušninu šlo.

Na místě nálezu zasahovali ve čtvrtek také záchranáři. "Byli jsme tam proto, kdyby došlo k nějakému mimořádnému vývoji při přemísťování toho systému nebo při jeho likvidaci ," potvrzuje velitel karlovarských záchranářů Karel Mráz.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme