V podzemních garážích hotelu Thermal hořelo, hotel byl evakuován

V podzemních prostorách hotelu Thermal v Karlových Varech ve čtvrtek hořelo. Hasiči preventivně evakuovali hosty z celého hotelu, 260 lidí. Požár se ale nešířil, řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Škoda byla předběžně vyčíslena na osm milionů korun.

Karlovy Vary (Aktualizováno: 16:29 21. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle policie vznikl požár v hotelové sauně. Kvůli tomu, že jde o výškovou budovu, hasiči raději vyhlásili vyšší stupeň poplachu a hotel evakuovali, sdělila policejní mluvčí Zdeňka Papežová. Požár hasičům nahlásili recepční hotelu krátce před 19.30, uvedl Kasal.

V útrobách bazénu hotelu Thermal. Před lety se tu tvořily fronty, teď tiché prostory pokrývá plíseň

Číst článek

Před hotelem, který byl ještě před dvěma týdny centrem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, tak seděli hosté pod dekami nebo v županech. Vzhledem ke stáří hotelu, který byl postaven v 70. letech 20. století, nemá budova potřebné protipožární opatření. I to je jedním z důvodů, proč stát, který je vlastníkem hotelu, chystá jeho rekonstrukci.

„Požár byl zlikvidován, ale kvůli tomu, že je zakouřený celý hotel, zůstávají všichni mimo hotel. Musíme počkat na odvětrání budovy," řekl po 21.00 mluvčí hasičů Martin Kasal.

Několik lidí na místě prohlédli zdravotníci, protože existovalo podezření, že se nadýchali kouře, ošetřili také jednoho zasahujícího hasiče kvůli vyčerpání.

Likvidaci ohně komplikovala velmi vysoká teplota v místě požáru v podzemních prostorách, silné zakouření a s tím spojená nutnost vést zásah v dýchací technice a za velmi ztížených podmínek pro orientaci.

Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů z Karlovarského kraje a jedna jednotka z Plzeňského kraje, která přivezla padesátimetrový automobilový žebřík. Hasiči ho před časem vyzkoušeli při cvičení právě v Thermalu. Padesátimetrový žebřík z Plzně totiž dosáhne až k nejvyšším patrům hotelu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme