V pondělí začíná další akce Kryštof

Už zítra se rozjede další rozsáhlá dopravně - bezpečnostní akce, známá z loňského roku pod názvem Kryštof. S policisty se budeme setkávat na celém území České republiky od pondělí do pátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní policie | Foto: Jan Rosenauer

"Tato akce bude zaměřena na dodržování nejvyšší dovolené rychlosti jízdy vozidel, technický stav vozidel, používání bezpečnostních pásů, dětských zádržných systémů. Taktéž na alkohol, na způsoby jízdy řidičů na železničních přejezdech, dodržování povinností při přepravě nebezpečných věcí. Dále na kontrolu dodržování platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a na pátrání po hledaných osobách, věcech a motorových vozidlech," přiblížila plánovanou akci mluvčí zlínské policie Lucie Javoříková.

Podle Roberta Šťastného z Besipu máme v otázce bezpečnosti na silnicích co dohánět. "V rámci měřítka počet mrtvých na počet obyvatel je to velmi smutné. Stále se propadáme. Mezi 25 zeměmi EU jsme už myslím šestí od konce a předbíhají nás i východní státy, jako Polsko a Maďarsko. I Slovensko je už na tom lépe," dodává Šťastný.

Letos nás čeká asi 20 podobných akcí. Policisté si výsledky z minulého roku pochvalují. Přestože nehod na silnicích přibylo, zemřelo při nich o 100 lidí méně než v roce 2003.

Ladislav Hruška, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme