V pondělí začne v pořadí už čtvrté mezinárodní cvičení Létající nosorožec

Během tohoto víkendu přilétali a přijížděli na vojenskou základnu do Náměště nad Oslavou účastníci v pořadí už čtvrtého společného cvičení Armády České republiky a Ozbrojených sil Velké Británie Flying Rhino - Létající nosorožec. Dvoutýdenní cvičení začíná v pondělí a zúčastní se ho 700 vojáků naší a britské armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Panavia Tornádo | Foto: FAS

První z letounů Hawk přistál v Náměšti nad Oslavou v pátek večer, největší skupina letounů typu Tornádo přistála v neděli po poledni. Přílet Tornád přiblížil Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu zástupce velitele náměšťské základny Josef Pospíšil: "Jedná se o britská Tornáda Panavia 200. Tyto letouny jsou ve výzbroji německé, britské a italské armády. Jsou to dvoumístné stíhací bombardovací letouny. Ve předu sedí pilot a vzadu operátor. Jsou to poměrně relativně staré stroje, přesto však úspěšné a po mnoha modernizacích zůstávají ve výzbroji."

"Při tomto cvičení se jedná o navádění na pozemní cíle. Letouny budou létat v nižších výškách, ale letové aktivity budou časově a prostorově omezeny tak, aby co nejméně narušovaly klid obyvatelstva," řekla o dvoutýdenním cvičení české a britské armády mluvčí základny Sabina Introvičová.

Petr Večeřa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme