V Postoloprtech odhalili památník sudetským Němcům

Památník obětem masakru sudetských Němců dnes odhalili v Postoloprtech na Lounsku. Revoluční gardy tam po druhé světové válce zastřelili asi osm stovek civilistů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pamětní deska v Postoloprtech.jpg

Pamětní deska v Postoloprtech.jpg

Vybudování památníku na tamějším hřbitově předcházela několikaletá diskuse. Našli se i tací, kteří s památníkem nesouhlasili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Beneš referuje o odhalení pamětní desky v Postoloprtech.mp3

„Předpovědi o příchodu odpůrců odhalení pamětní desky se nakonec nepotvrdily. Ceremoniálu se účastnila zhruba stovka lidí, téměř polovina z nich byli němečtí potomci vysídlených původních obyvatel města,“ říká zpravodaj Jan Beneš.

Kromě zástupců města Postoloprty se odhalení pamětní desky zúčastnili také zástupci Židovské obce a velvyslanectví Spolkové republiky Německo.

Krátce po skončení 2. světové války na jaře roku 1945 bylo v Postoloprtech postříleno bez soudu a jakékoli možnosti obhajoby nejméně 763 německy mluvících civilních obyvatel regionu.

Jan Beneš, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme