V Praze 10 je zájem voličů o senátní volby velký

V desáté městské části jako tradičně v brzkých odpoledních hodinách přicházejí k volbám především starší lidé, ale nejen oni.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunální volby a volby do Senátu

Komunální volby a volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

„Obě komory parlamentu jsou důležité. Když bude každá komora zastoupená většinově jinou stranou, tak se neprovedou žádné radikální reformy, nestane se nic podstatného,“ říká mladší volič.

Zájem voličů u Vršovického nádraží je zatím překvapivě velký. Zdá se, že je bezprostřední souboj dvou kandidátů zaujal a chtějí svým hlasem rozhodnout.

„Pokládáme to za svoji povinnost jako Češi, aby ta naše republika byla čím dál lepší, aby se oprostila od všech špatných věcí, a aby to dopadlo tentokrát dobře,“ souhlasně říkají dvě starší paní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jitka Hanžlová aktuálně o volbách v Praze 10 v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Na rozdíl od minulého týdne je volba tentokrát mnohem jednodušší, což lidé přicházející volit přibližně tuší.

„Přijdeme tam, dáme lim legitimaci podle ulice. Pak dostaneme dvě obálky, půjdeme za plentu a vybereme si jednoho kandidáta,“ vysvětlují voličky.

Tentokrát nedostali voliči hlasovací lístky domů, vyzvednou si je až ve volební místnosti. Dostanou zde dva hlasovací lístky, z nichž si vyberou svého favorita a lístek s jeho jménem vloží do úřední obálky, kterou také dostanou ve volební místnosti. Obálku pak vhodí do hlasovací urny.

Jitka Hanžlová, Michaela van Erne, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme