V Praze 6 ráno vybuchla bomba

Exploze otřásla v úterý ráno Sušickou ulicí v Praze 6, ve které sídlí brazilská ambasáda. Výbuch způsobil cizinec, který venku na ulici manipuloval s trhavinou. Policie zatím neví, jestli detonace nějak souvisí právě s budovou brazilského velvyslanectví a po motivu činu pátrá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl policejní mluvčí Jan Holub, pětatřicetiletý cizinec při explozi utrpěl vážná poranění obličeje, levé ruky a nohou. Momentálně je v nemocnici a policie čeká, až ho bude moci vyslechnout. Nástražný systém, který explodoval, tvořila plastová trubka naplněná zatím neznámou trhavinou a vysílač. Výbuch podle policie patrně nebyl úmyslný a jednalo se spíše o nehodu. Na místě policisté zajistili řadu stop, které nyní zkoumají experti Kriminalistického ústavu.

Výbuch poškodil tři okna blízkého domu, ale další materiální škody nezpůsobil. Kromě cizince, který s trhavinou manipuloval, nebyl nikdo jiný zraněn.

Lenka Šumová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme