V Praze 6 ráno vybuchla bomba

Exploze otřásla v úterý ráno Sušickou ulicí v Praze 6, ve které sídlí brazilská ambasáda. Výbuch způsobil cizinec, který venku na ulici manipuloval s trhavinou. Policie zatím neví, jestli detonace nějak souvisí právě s budovou brazilského velvyslanectví a po motivu činu pátrá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl policejní mluvčí Jan Holub, pětatřicetiletý cizinec při explozi utrpěl vážná poranění obličeje, levé ruky a nohou. Momentálně je v nemocnici a policie čeká, až ho bude moci vyslechnout. Nástražný systém, který explodoval, tvořila plastová trubka naplněná zatím neznámou trhavinou a vysílač. Výbuch podle policie patrně nebyl úmyslný a jednalo se spíše o nehodu. Na místě policisté zajistili řadu stop, které nyní zkoumají experti Kriminalistického ústavu.

Výbuch poškodil tři okna blízkého domu, ale další materiální škody nezpůsobil. Kromě cizince, který s trhavinou manipuloval, nebyl nikdo jiný zraněn.

Lenka Šumová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme