V Praze 8 se zřítila část pětipodlažního domu

V Praze 8 v Sokolovské ulici se v noci zřítila rohová část pětipodlažního domu. Dva lidé byli zraněni. Záchranáři se psy dům prohledali a v sutinách nikoho dalšího nenašli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zřícený dům v Praze 8

zřícený dům v Praze 8 | Zdroj: ČTK

Nehoda se stala asi v 01:45. Na místo vyjelo pět hasičských jednotek. Okolí domu policie okamžitě uzavřela a společně s hasiči evakuovala zbylých asi deset nájemníků.

Oba muži ve věku 18 a 19 let jsou zraněni lehce, mají pohmožděniny hlavy a oděrky na těle. Podle zpravodajky ČTK se ze strany do dvora zřítila asi třetina až polovina domu. Bydlelo tam deset až 12 lidí, tvrdí místní.

"Podle předběžných výsledků vyšetřování provedeného na místě se zeď zřejmě zřítila vlivem špatného stavu a momentálních klimatických podmínek," řekla Radiožurnálu policejní mluvčí Eva Brožová. Dům není v části Libně, která byla těžce zasažena katastrofálními povodněmi v roce 2002.

Na nedaleké železniční trati byl na žádost hasičů na dvě hodiny přerušen provoz. Nyní vlaky mezi Libní a Holešovicemi jezdí z bezpečnostních důvodů v úseku kolem místa neštěstí sníženou rychlostí. Po celé délce zůstává pro vozidla i pěší uzavřena ulice U Balabenky. Ostatní ulice jsou průjezdné jak pro vozidla, tak pro hromadnou dopravu.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme