V Praze byl nalezen unikátní fragment sošky z doby bronzové

V Praze byla nalezena kostra a unikátní soška z mladší doby bronzové. Podle odborníků se jedná o ojedinělý nález, který nemá obdoby v celé střední Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidská kostra z mladší doby bronzové nalezená při rekonstrukci vozovky v Terronské ulici v Praze 6 | Foto: Tomáš Vodňanský

Při opravě vozovky v pražských Dejvicích byla objevena kostra a artefakty předmětů z mladší doby bronzové. Odborníci se domnívají, že se jedná o kostru asi třicetileté ženy. Její tělo bylo pohozeno do jámy a zasypáno.

Kostra byla nalezena v celkovém stavu, i když se nacházela jen několik centimetrů pod povrchem vozovky.

"Nejedná se o hrob, protože to je původně zásobnice nebo odpadní jáma, do které byla mrtvola odhozena a nepietně uložena," popisuje naleziště v Terronské ulici archeolog Michal Bureš.

Archeologové se ale shodují, že největším objevem je nález keramické botičky. "U kostry jsme našli fragment keramické plastiky. Jedná se o nožku obutou v botě. Otázkou je proč zrovna tento pohozenec u sebe měl takový unikátní nález," doplňuje archeolog.

Přečtěte si také:
Beroun se pyšní unikátními archeologickými objevy
Archeologové zahájili jeden z posledních velkých pražských průzkumů
Lepší kamenné zbraně umožnily populační boom
Archeologové v Hodoníně objevili středověkou hrnčířskou pec
Archeologové našli nejstarší obraz apoštola Pavla

Ivana Sýkorová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme