V Praze byl nalezen unikátní fragment sošky z doby bronzové

V Praze byla nalezena kostra a unikátní soška z mladší doby bronzové. Podle odborníků se jedná o ojedinělý nález, který nemá obdoby v celé střední Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidská kostra z mladší doby bronzové nalezená při rekonstrukci vozovky v Terronské ulici v Praze 6 | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Při opravě vozovky v pražských Dejvicích byla objevena kostra a artefakty předmětů z mladší doby bronzové. Odborníci se domnívají, že se jedná o kostru asi třicetileté ženy. Její tělo bylo pohozeno do jámy a zasypáno.

Kostra byla nalezena v celkovém stavu, i když se nacházela jen několik centimetrů pod povrchem vozovky.

"Nejedná se o hrob, protože to je původně zásobnice nebo odpadní jáma, do které byla mrtvola odhozena a nepietně uložena," popisuje naleziště v Terronské ulici archeolog Michal Bureš.

Archeologové se ale shodují, že největším objevem je nález keramické botičky. "U kostry jsme našli fragment keramické plastiky. Jedná se o nožku obutou v botě. Otázkou je proč zrovna tento pohozenec u sebe měl takový unikátní nález," doplňuje archeolog.

Přečtěte si také:
Beroun se pyšní unikátními archeologickými objevy
Archeologové zahájili jeden z posledních velkých pražských průzkumů
Lepší kamenné zbraně umožnily populační boom
Archeologové v Hodoníně objevili středověkou hrnčířskou pec
Archeologové našli nejstarší obraz apoštola Pavla

Ivana Sýkorová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme