V Praze čeká ČSSD i ODS na nabídku koalice od TOP 09

Se svou koaliční nabídkou dnes osloví pražskou ODS a ČSSD strana TOP 09. Budou tak pokračovat povolební vyjednávání o rozdělení vlivu na pražském magistrátu. Podle lídra pražské ODS a kandidáta na primátora Bohuslava Svobody očekává strana standardní nabídku potencionálního koaličního partnera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hlavního města Praha | Foto: Tomáš Adamec

„To je nabídka koaliční smlouvy, kde jsou definovány podmínky, za kterých by mohla spolupráce fungovat. Je to úvaha o tom, jaký je poměr sil na magistrátu, v radě, jak jsou jednotlivé pozice obsazeny. A samozřejmě jsou v koaliční smlouvě věci, které jsou pro jednu stranu nepřekročitelné,“ vysvětluje Svoboda.

Jak by měla nabídka TOP 09 vypadat, aby byla pro ODS nepřijatelná, nechtěl ale Svoboda konkretizovat s tím, že politika je o kompromisech. ODS už vede jednání o možné koalici s ČSSD i přes nesouhlas nejvyššího vedení strany.

Podle člena vyjednávacího týmu Karla Březiny z ČSSD by měla nabídka TOP 09 obsahovat alespoň některé společné názory na řešení sociálních problémů Pražanů:

„Očekávám, že TOP 09 nabídne takovou koaliční smlouvu, ze které bude vyplývat, že také četli program sociální demokracie. Jednání jsou o kompromisech. Při dojednávání bude sociální demokracie z podstaty věci myslet na ochranu seniorů, ochranu mladých rodin s dětmi. Určitě budeme trvat i na zlepšení tarifů v MHD.“

TOP 09 už dříve prohlásila, že se obává vlivu ekonomických kruhů na vznik velké koalice, tedy ODS a ČSSD, na pražském magistrátu.

Květa Moravcová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme