V Praze je klid; situaci zneužívají anonymové

V Praze trvají zvýšená bezpečnostní opatření kvůli teroristické hrozbě. Na nebezpečí, které se týká výhradně hlavního města, upozornily vládu zpravodajské služby. Desítky vytipovaných objektů v Praze střeží policejní hlídky i příslušníci specializovaných útvarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v operačním středisku | Zdroj: ČTK

Práci policistům komplikují výhružné anonymní telefonáty. Ministr vnitra Ivan Langer dnes řekl v České televizi, že planých výhrůžek bylo od včerejška šest. Pokud policie anonymy odhalí, hrozí jim za šíření poplašné zprávy až pět let vězení.

Zesílená bezpečnostní opatření budou podle ministra Langera trvat ještě nejméně několik dní: "Policisté jsou tam, kde mají být, snažíme se minimalizovat zásahy do života občanů. Analyzují se případné další informace a jsme připraveni zasáhnout a zejména postupuje se podle předem stanoveného plánu, který také počítá s tím, že tato bezpečnostní opatření mohou trvat déle, než jeden nebo dva dny," zdůraznil Langer.

Jedním z ostře sledovaných míst je i ruzyňské letiště. Právě tam jsme se ptali lidí, jestli se cítí ohroženi: "To si člověk nepřipouští, že by se bál, ale pozoruji policisty, co tady chodí, a přemýšlím, jestli by byli schopni nějaké akce," řekl nám jeden z pasažérů.

Kvůli aktuální hrozbě teroristického útoku v Praze ve středu zasedne sněmovní bezpečnostní výbor. Zesílená bezpečnostní opatření platí v Praze od sobotního rána. Podle vlády čelí Česká republika poprvé v historii konkrétní vážné hrozbě terorismu. Na nebezpečí, které se týká výhradně hlavního města, upozornily kabinet zpravodajské služby.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme