V Praze otevřeny další stanice metra

Cestování městskou hromadnou dopravou v Praze je od dnešního dne opět o něco jednodušší. Vlaky metra totiž už mohou jezdit do dalších stanic trasy B, které byly poškozeny při povodních. Opět funkční jsou stanice Anděl, Karlovo náměstí, Palmovka, Vysočanská a Kolbenova. Po opravách eskalátorů je v provozu i poslední z uzavřených stanic trasy C - Vltavská.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

metro Florenc | Foto: Jan Rosenauer st.

Přesto se drobné problémy našly, říká mluvčí pražského Dopravního podniku Michaela Kuchařová. "Jenom drobné problémy byly ráno na Karlově náměstí a to vzhledem k poruchovosti eskalátorů, ale teď už je všechno v pořádku a doufáme, že žádný další problém nenastane. Pro cestující je to obrovská úleva i s tím, že jsme zanechali alternativní způsob cestování. Nezrušili jsme tramvajovou linku X-B."

Do Vánoc by měla být otevřena celá trasa A, termín ukončení oprav celého metra se ale nemění - konec března. "Zatím tyto termíny neměníme. Samozřejmě, že se může termín posunout jak dopředu, tak dozadu. Raději bychom dopředu, nicméně nikdo zatím nemá zkušenosti s tím, jak vypadá zaplavené metro. My jsme si zpočátku mysleli, že všechno půjde hladce, teď na té trase B byly nějaké technické problémy, které se podařilo vyřešit, nicméně doufáme, že termín úplného zprovoznění metra konec března je platný."

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme