V Praze padl teplotní rekord

V Praze v sobotu padl teplotní rekord. Teploty se vyšplhaly na 31,8 stupně. Horko ale způsobilo zdravotní potíže mnoha lidem. Pražským záchranářům stoupl počet výjezdů téměř o třetinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koupaliště v pražském Podolí | Zdroj: ČTK

Jak se můžeme kolapsu z horka vyhnout, prozradila mluvčí Pražské záchranné služby Simona Cigánková. "Lidé, a to zejména starší lidé, by měli své každodenní procházky přesunout na večerní dobu, případně by neměli vycházet vůbec. Je třeba omezit náročnost sportovních výkonů, nepřepínat se ani při práci, například na zahrádkách, na chalupách, protože organismus je v těchto dnech enormně přetěžován," řekla mluvčí.

Častější výjezdy k pacientům v této souvislosti zaznamenalo také územní středisko záchranné služby v Českých Budějovicích. Lékař Tomáš Holý uvedl, že nejohroženější skupinou jsou jednak lidi nejvyšších věkových skupin, potom s chronickým onemocněním srdce, cév a respiračními onemocněními a potom nejnižší věkové skupiny.

"Děti jsou ohroženy úpalem, dehydratací a pro obě skupiny je asi společné to, že by se měly vyvarovat pobytu na přímém slunci a vyšší tělesné námahy. Vzhledem k ztrátám tekutin vlivem pocení by k tomu měl být adekvátní příjem tekutin ve formě chladných nápojů, nikoliv alkoholických," vysvětlil lékař.

Mirka Nezvalová, Eva Skuhrovcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme